ZabiegHIFU, czyli lifting twarzy ultradźwiękami

HIFU, czyli ultradźwięki o wysokiej częstotliwości to stosunkowo nowa technologia, która już na dobre zagościła w klinikach medycyny estetycznej. Służy do napinania skóry na twarzy oraz na całym ciele. Pobudza produkcję kolagenu, ale też redukuje podskórną tkankę tłuszczową, przynosząc kompleksowe efekty. Co warto wiedzieć na temat zabiegu HIFU na twarz? Wyjaśniamy.

Zabieg HIFU – na czym polega?

HIFU to skrót od angielskich słów High Intensity Focused Ultrasound, co w wolnym tłumaczeniu oznacza wysoce intensywną falę ultradźwiękową. Zabieg HIFU to skuteczna, bezpieczna i nieinwazyjna procedura, będąca doskonałą alternatywą dla chirurgicznego liftingu twarzy. Urządzenia wytwarzające skoncentrowane ultradźwięki nie naruszają ciągłości naskórka ani nie powodują widocznych uszkodzeń skóry. W związku z tym zabieg HIFU nie wymaga rekonwalescencji.

Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, lifting HIFU polega na wykorzystaniu w zabiegu fali ultradźwiękowej o szerokim zasięgu. Powoduje ruch komórek w tkankach, a jej zasięg sprawia, że może przenikać przez różne głębokości skóry. Działanie skoncentrowanych ultradźwięków polega na wprowadzeniu w ruch komórek i spowodowanie ich tarcia. Pobudzone komórki zaczynają generować ciepło, co skutkuje mikrouszkodzeniami w głębokich warstwach tkanki. HIFU dociera aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Mimo głębokiego działania zabieg HIFU jest metodą bezpieczną i nie uszkadza powierzchni skóry.

Celem zabiegu HIFU na twarz jest pobudzenie procesów regeneracyjnych, które zapewniają naturalne efekty odmładzania skóry. Ultradźwięki stymulują wytwarzanie kolagenu i elastyny, dzięki czemu tkanki wzmacniają się i napinają. Zwiększenie ilości kolagenu w skórze skutkuje również wzrostem jędrności i nawilżenia.

Dla kogo przeznaczony jest lifting HIFU?

HIFU to technologia stworzona specjalnie z myślą o osobach, które oczekują wyraźnych efektów, ale obawiają się procedur chirurgicznych. Metoda ta niesie ze sobą znacznie mniejsze ryzyko powikłań oraz wiąże się z niższymi kosztami niż chirurgiczny lifting twarzy. Efekty są długotrwałe, lecz trzeba mieć na uwadze, że trwają krócej niż po zastosowaniu skalpela. Po roku lub dwóch wskazane jest powtórzenie zabiegu HIFU, aby podtrzymać efekt liftingu twarzy.

Efekty zastosowania HIFU na twarz

Zabieg HIFU to skuteczna metoda liftingu twarzy bez skalpela. Dzięki pobudzeniu odnowy kolagenu w skórze poprawia się jej ujędrnienie, a zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu. Zastosowanie ultradźwięków o wysokiej częstotliwości umożliwia również usunięcie poważniejszych niedoskonałości, takich jak podwójny podbródek. Głębokie działanie oraz intensywna stymulacja tkanek pozwalają nawet na widoczną poprawę owalu twarzy. Nieinwazyjny lifting ultradźwiękowy dociera tam, gdzie inne metody nie są wskazane, umożliwiając odmładzanie najdelikatniejszych obszarów twarzy, np. okolic oczu. Efektem zastosowania HIFU na twarz są m.in.: 

  • uniesienie łuków brwiowych, 
  • spłycenie zmarszczek na czole, 
  • wyrównanie kolorytu cery, 
  • wysmuklenie twarzy.

W większości przypadków pierwsze efekty zabiegu (w postaci lepiej ujędrnionej skóry) można zauważyć od razu po wyjściu z gabinetu. Na pełne rezultaty trzeba jednak poczekać nawet 3 miesiące. Tyle czasu potrzebuje organizm, aby przeprowadzić skuteczny proces odbudowy kolagenu. Co istotne, zabieg HIFU jest terapią, która nie wymaga wielu powtórzeń. Często wystarczy jedna sesja, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Plan leczenia może jednak różnić się w zależności od pacjenta, dlatego liczba i częstotliwość zabiegów ustalane są podczas konsultacji z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/Podobne tematy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane