Szybka Redukcja Cellulitu - Porady jak pozbyć się cellulitu

Szybka Redukcja Cellulitu – Porady jak pozbyć się cellulitu

Masaż jest fantastyczną metodą redukcji cellulitu, roztopienia stresu i poprawy napięcia skóry. Korzyści z masażu mogą trwać przez kilka dni i mogą być nawet pokryte przez twój plan świadczeń zdrowotnych. Możesz również użyć olejku do ciała, aby pomóc zredukować cellulit, podgrzewając go między dłońmi i delikatnie masując w dotkniętym obszarze. Następnie wytrzyj go miękką szmatką.

Ćwiczenia zmniejszają cellulit

Ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu poprzez zwiększenie napięcia mięśniowego i zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Należy jednak pamiętać, że nie wyeliminuje ono całkowicie cellulitu. Ćwiczenia powinny być stosowane w celach zdrowotnych, a nie w celu spełnienia standardów estetycznych. Ćwiczenia poprawiają również krążenie w miejscach podatnych na cellulit. Zwiększone krążenie pomaga skórze wyeliminować odpady i nadmiar zatrzymanych płynów.

Jednym z ćwiczeń ukierunkowanych na cellulit w udach jest podnoszenie nóg. Wykonuje się je stojąc z kolanami zgiętymi pod kątem 45 stopni i powtarzając ten ruch z drugą nogą. Ćwiczenie to pomaga ujędrnić uda i zredukować cellulit poprzez ukierunkowanie na mięśnie pośladków. Korzystanie z bieżni lub bieżni z nachyleniem to kolejne ćwiczenie, które pomaga w redukcji cellulitu.

Oprócz ćwiczeń, zdrowe odżywianie może również pomóc w redukcji cellulitu. Regularne ćwiczenia mogą ujędrnić mięśnie pod cellulitem, co skutkuje poprawą samooceny. Cellulit to widoczny podskórny tłuszcz, który tworzy “dołeczki” i najczęściej występuje na udach i pośladkach.

Intensywne zabiegi nie działają długoterminowo

Cellulit jest spowodowany nagromadzeniem tłuszczu i włókien w organizmie, które naciskają na siebie w obrębie skóry. Siły te powodują powstawanie wgłębień w wyglądzie cellulitu. Na szczęście istnieje kilka metod leczenia cellulitu. Na przykład liposukcja to chirurgiczna opcja, która może wyeliminować cellulit, choć zabieg ten nie zapewnia długotrwałych rezultatów.

Cellfina to jedna procedura zatwierdzona przez FDA, która celuje w uda i pośladki. Procedura wykorzystuje specjalnie zaprojektowane igły do oddzielenia pasm tkanki włóknistej, które tworzą dołeczki pod skórą. Jednak procedura ta jest najlepiej stosowana w przypadku mniejszych obszarów cellulitu, a nie w przypadku ogólnego zarządzania.

Inną opcją jest terapia laserowa, której działanie polega na wprowadzeniu małej sondy pod skórę i rozbiciu tkanki, która powoduje cellulit. Zabieg laserowy może pomóc zagęścić skórę poprzez zwiększenie produkcji kolagenu, co zminimalizuje znajdujący się pod nią cellulit. Rezultaty terapii laserowej mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat.

Jeśli interesuje Cię szybka redukcja cellulitu, zabieg iniekcyjny QWO(tm) może być dla Ciebie. Ten zatwierdzony przez FDA zabieg rozbija włókniste pasma, które ciągną w dół wybrzuszone komórki tłuszczowe. Zabieg wspomaga również produkcję elastycznych przegród, które ponownie rozprowadzają komórki tłuszczowe pod skórą.

Aloe vera

Aloes to naturalna substancja, która ma duże właściwości odżywcze i przeciwzapalne. Zawiera wiele różnych rodzajów witamin, w tym kwas foliowy, cholinę i witaminę B12. Zawiera również ponad 20 różnych minerałów. Ponadto aloes zawiera aminokwasy, czyli budulec białek. Organizm ludzki potrzebuje 22 aminokwasów do prawidłowego funkcjonowania. Spośród nich 8 jest niezbędnych.

Aloes może być stosowany w różnych formach, aby pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu. Może być stosowany miejscowo lub przyjmowany jako suplement. Nie ma jednak naukowych dowodów na to, że aloes trwale usunie cellulit. Może jednak poprawić napięcie skóry i krążenie. Jest również pomocny dla skóry trądzikowej, ponieważ zawiera niewielką ilość kwasu salicylowego.

Aloes jest używany od tysięcy lat ze względu na swoje korzyści dla skóry. Jego zalety w przypadku cellulitu zostały zweryfikowane dopiero niedawno. W przeciwieństwie do kawy mielonej, aloes zawiera więcej związków bioaktywnych, które mogą pomóc w napięciu skóry i zmniejszeniu widoczności cellulitu.

Kwasy tłuszczowe Omega-3

Jednym z najpotężniejszych sposobów na pozbycie się cellulitu jest zwiększenie spożycia kwasów tłuszczowych Omega-3. Kwasy te mogą zmniejszyć cellulit i promować zdrowie sercowo-naczyniowe. Są one również niezbędne do detoksykacji organizmu. Możesz uzyskać swoją dzienną dawkę kwasów tłuszczowych Omega-3 poprzez spożywanie pokarmów bogatych w te kwasy tłuszczowe.

Najlepszym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3 jest olej rybny, który jest zdrowy dla zdrowia serca. Ma on również właściwości wygładzające skórę. Możesz również jeść pokarmy o wysokiej zawartości tego kwasu tłuszczowego, takie jak awokado. Możesz też spróbować przyjmować suplementy zawierające olej rybny.

Podczas gdy wiele osób przysięga na olej rybny, istnieją również inne źródła kwasów tłuszczowych omega-3. Orzechy, olej lniany i oleje roślinne są bogate w ALA. Oprócz nich można je również znaleźć w warzywach liściastych i tłuszczu zwierzęcym. Te kwasy tłuszczowe mogą zmniejszyć wygląd cellulitu.

Dieta o wysokiej zawartości błonnika może również zmniejszyć cellulit. Błonnik wspomaga metabolizm organizmu i wypłukuje toksyny, które mogą powodować cellulit. Upewnij się, że pijesz co najmniej osiem do dziesięciu szklanek wody dziennie. Dobrze nawodniona skóra jest gładsza i jędrniejsza.

Witaminy

Wygląd cellulitu jest często spowodowany kieszeniami tłuszczu pod skórą. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które twierdzą, że pomagają w redukcji cellulitu. Witaminy mogą również pomóc w pozbyciu się tego złogu tłuszczowego. Oto kilka witamin i suplementów, które mogą pomóc w redukcji cellulitu.

Witamina C jest jedną z najważniejszych witamin dla redukcji cellulitu. Odgrywa istotną rolę w produkcji kolagenu i naprawie czerwonych krwinek. Jest również antyoksydantem, zapobiegającym marszczeniu się skóry. Możesz spożywać suplementy witaminy C lub jeść dużo owoców i warzyw.

Brokuły są pełne witaminy C, która pomaga zwiększyć produkcję kolagenu. Zawierają również indol-3-karbinol, związek, który pomaga wypłukać z organizmu produkty uboczne estrogenu. Spożywanie surowych brokułów ma wyższe stężenie sulforafanu niż brokuły gotowane.

Awokado to kolejny superfood, który może pomóc w redukcji cellulitu. Mają wysoką zawartość dobrych tłuszczów i błonnika i pomagają oczyścić okrężnicę, zrównoważyć Twoje hormony i zmniejszyć wygląd cellulitu. Desery na bazie awokado to kolejne świetne źródło zdrowych tłuszczów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co powoduje przebarwienia skóry?
Czytaj Dalej

Co powoduje przebarwienia skóry?

Przebarwienie skóry jest często wskazaniem na podstawowy stan medyczny. Lekarz może zdiagnozować przyczynę przebarwienia skóry i zalecić leczenie.…