Różnica między cellulitem wodnym a tłuszczowym

Różnica między cellulitem wodnym a tłuszczowym

Cellulit to dołeczki na skórze składające się z kieszonek ze złogami tłuszczu. Najczęściej pojawia się na udach, biodrach i pośladkach. Jego wygląd zależy od struktury skóry pokrywającej złogi tłuszczowe. Na szczęście istnieją możliwości leczenia tego powszechnego stanu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jest spowodowane uszkodzonymi naczyniami krwionośnymi

Kiedy komórki tłuszczowe stają się niewyraźne, osłabiają naczynia krwionośne w tym obszarze, zmniejszając dostarczanie składników odżywczych i tlenu do skóry. Ten stan może być pogorszony przez nieodpowiednie ćwiczenia lub noszenie obcisłych ubrań, które ściskają skórę. Stan ten może prowadzić do osłabienia skóry właściwej, która jest podatna na cellulit.

Kluczem do wyleczenia cellulitu wodnego jest poprawa przepływu płynu limfatycznego i krwi do dotkniętego obszaru. Układ limfatyczny składa się z sieci naczyń krwionośnych i węzłów chłonnych, które przenoszą czysty płyn do skóry. W organizmie znajduje się około 600 do 700 węzłów, które zawierają płyn limfatyczny.

Obecna klasyfikacja cellulitu obejmuje czterostopniową skalę, która opisuje kliniczne nasilenie tego stanu. Czwarte stadium nazywane jest “ciężkim” i wiąże się z obecnością złogów tłuszczowych pod powierzchnią skóry. Stan ten występuje najczęściej u kobiet w okresie postpubertalnym. U mężczyzn natomiast zazwyczaj brakuje męskich hormonów, co może przyczyniać się do jego rozwoju.

Aby zapobiec powstawaniu cellulitu, musisz ograniczyć spożycie rafinowanych i przetworzonych pokarmów. Rafinowane węglowodany są pozbawione niezbędnego białka, błonnika i minerałów, które zawierają całe ziarna. Biały ryż i białe pieczywo, a także słodkie napoje i ciastka zawierają te rafinowane węglowodany. Dieta bogata w te przetworzone pokarmy zaostrza stan.

Osoby z cellulitem mogą również doświadczać zmian hormonalnych. Poziom estrogenów wzrasta w okresie dojrzewania i podczas ciąży. Menopauza zmniejsza produkcję estrogenów, co prowadzi do gorszego krążenia i mniejszej produkcji kolagenu. Zmiany te mogą powodować pojawienie się cellulitu na skórze. Chociaż cellulit jest nieszkodliwy, wiele osób martwi się jego wyglądem.

Zmiana diety i rutyny ćwiczeń może pomóc Ci pozbyć się cellulitu. Zwiększ spożycie owoców i warzyw i zmniejsz spożycie tłuszczu. Picie co najmniej ośmiu szklanek wody dziennie może również pomóc Ci zmniejszyć wygląd cellulitu. Picie dużej ilości wody sprawi również, że Twoja tkanka łączna będzie mocna.

Kobiety są bardziej podatne na cellulit niż mężczyźni. Pasma łączne, które łączą skórę z tkanką podskórną i głębokimi warstwami mięśni, są bardziej powszechne u kobiet. U kobiet pasma te przebiegają równolegle do siebie. Gdy pasma są równoległe, lepiej uwidaczniają pucowanie niż pasma krzyżujące się. Wyższy poziom estrogenów może również przyczyniać się do powstawania cellulitu u kobiet.

Oprócz uszkodzonych naczyń krwionośnych, również genetyka odgrywa rolę w rozwoju cellulitu. Osoby, które prowadzą stresujący i niezdrowy tryb życia mogą być bardziej podatne na rozwój cellulitu niż osoby prowadzące zdrowy tryb życia. Brak ruchu i spożywanie wysokotłuszczowych pokarmów może przyczynić się do pogorszenia tego stanu.

Leczy się go za pomocą pressoterapii

Pressoterapia to metoda, która zmniejsza zatrzymywanie wody w skórze. Proces ten rozszerza naczynia krwionośne i sprzyja powrotowi żylnemu. Dzięki temu przyczynia się do zmniejszenia widoczności cellulitu. Jednak sama pressoterapia nie jest w stanie wyeliminować cellulitu. Musisz połączyć ją ze zdrowym stylem życia i aktywnością fizyczną, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Kurs prasoterapii na cellulit obejmuje 10 sesji, trwających od 30 do 50 minut. Dla uzyskania najlepszych rezultatów należy odwiedzać klinikę co najmniej dwa razy w tygodniu.

Zabiegi prasoterapii są relaksujące i mogą zmniejszyć wygląd cellulitu w dolnej części ciała. Sesje trwają około pół godziny i zaleca się ich powtarzanie kilka razy w tygodniu. Zabiegi nie są bolesne, ale pacjenci mogą odczuwać lekką potrzebę oddania moczu bezpośrednio po każdym zabiegu. Ponadto, pacjenci mogą doświadczyć lekkiego uczucia bezpośrednio po otrzymaniu zabiegu. Po poddaniu się zabiegowi pacjenci powinni upewnić się, że ich skóra jest czysta i sucha oraz powinni pić dużo płynów. Jeśli to możliwe, pacjenci powinni wykonywać lekkie ćwiczenia dzień po sesji prasoterapii.

Pressoterapia działa poprzez stymulację układu limfatycznego i krążenia krwi poprzez naprzemienną dekompresję i kompresję. Zabieg pomaga w walce z cellulitem poprzez wspieranie ewakuacji toksyn. Ponadto może również złagodzić objawy ciężkich nóg i wzdęć. Oprócz tych, zabieg ma również kilka korzyści estetycznych.

Zabieg jest bezpieczny dla osób dorosłych w każdym wieku. Jednak kobiety w ciąży lub osoby z problemami z sercem lub kośćmi powinny skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się presoterapii. Jest ona również zalecana dla osób z obrzękiem limfatycznym lub zmęczeniem. Ponadto osoby z poważnymi schorzeniami nie powinny poddawać się presoterapii, ponieważ może ona prowadzić do zakrzepicy lub zakrzepowego zapalenia żył.

Choć pressoterapia nie jest samodzielnym zabiegiem, wzmacnia efekty innych zabiegów na cellulit, przyspieszając usuwanie tłuszczu. Tłuszcz, który nie zostanie usunięty, jest zwykle ponownie wchłaniany przez adipocyty, co zmniejsza skuteczność zabiegów lipolitycznych. Dzięki prasoterapii, tłuszcz jest transportowany z tkanek objętych cellulitem i przenoszony do krążenia ogólnego. Cząsteczki tłuszczu mogą być następnie utlenione.

Pressoterapia jest rodzajem masażu, który działa poprzez aktywację systemów limfatycznych i żylnych organizmu. Podczas zabiegu osoba nosi specjalną odzież, która może wywierać nacisk na określone części ciała. Masaż zwiększa krążenie krwi i drenaż limfatyczny. Zabieg może również poprawić koloryt skóry.

Proces jest szybki i bezpieczny i może zmniejszyć wygląd cellulitu. Poprawia również układ odpornościowy, nastrój i poziom energii. Jest świetną alternatywą dla liposukcji. Podczas zabiegu klient będzie czuł się komfortowo, a napięcie skóry ulegnie poprawie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zredukować cellulit w czasie ciąży
Czytaj Dalej

Jak zredukować cellulit na piersiach

Jeśli zastanawiasz się, jak zmniejszyć cellulit na piersiach, istnieje kilka sposobów. Należą do nich zbilansowana dieta i ćwiczenia.…