Terapia czerwonym światłem jest formą terapii światłem. Ten rodzaj światła jest używany do leczenia całego ciała. Stosuje się ją od trzech do siedmiu razy w tygodniu i można ją wykonywać w pozycji stojącej lub leżącej. Zabieg może trwać zaledwie 15 minut na sesję.
Terapia światłem podczerwonym ma kilka ciekawych korzyści dla organizmu. Po pierwsze, zmniejsza uszkodzenia, które promieniowanie jonizujące może spowodować do komórek. Po drugie, wywołuje efekt termiczny na leczonej tkance, który jest podobny do gorącego kompresu. Wreszcie, może ukierunkować i aktywować określone struktury. Te efekty umożliwiają poprawę przepływu krwi, usprawnienie krążenia, a nawet złagodzenie niektórych objawów.
Aby rozpocząć stosowanie terapii światłem podczerwonym, konieczne jest zachowanie dystansu pomiędzy skórą a źródłem światła. Zalecana odległość to sześć cali do 12 cali. Podczas korzystania z terapii światłem podczerwonym należy również nosić ochronę oczu. Należy śledzić czas spędzony przy użyciu urządzenia i przejść do innego obszaru, gdy jest to czas. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek nowej terapii należy jednak skonsultować się z lekarzem.
Naukowcy wykazali, że światło podczerwone może pomóc w przewlekłym lub ostrym bólu dolnej części pleców. Prawie 80 procent ludzi cierpi z powodu bólu pleców w pewnym momencie. Dostępne są urządzenia do terapii światłem, które owijają się wokół ciała i mogą docierać do trudno dostępnych miejsc. Urządzenia te są również przydatne w pielęgnacji jamy ustnej. Pomagają one w leczeniu zapalenia i bólu dziąseł.
Ze względu na potencjalne skutki uboczne działania światła podczerwonego, zaleca się powolne rozpoczęcie terapii i wykonanie testu płatkowego, aby sprawdzić, czy jesteś wrażliwy na światło. Ze względu na wysoką intensywność światła podczerwonego istnieje ryzyko poparzenia skóry.
Czerwone
Efekt terapii czerwonym światłem zależy od wielu czynników, w tym od stanu zdrowia, układu odpornościowego i stylu życia danej osoby. Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci odczuwają pozytywne efekty w ciągu ośmiu do dwunastu tygodni stałego stosowania. Ponadto, regularne sesje podtrzymujące są pomocne w zapobieganiu nawrotom objawów. Jednak stosowanie terapii światłem czerwonym może powodować pewne tymczasowe efekty uboczne, takie jak zaczerwienienie lub napięcie. Aby zminimalizować to ryzyko, pacjenci mogą zdecydować się na zmniejszenie intensywności sesji lub odsunąć się bardziej od urządzenia.
Przed zastosowaniem terapii światłem czerwonym należy koniecznie skonsultować się z lekarzem. Terapia czerwonym światłem może być kosztowna, a uzyskanie efektów może zająć trochę czasu. Zaleca się zaplanowanie sesji trzy do pięciu razy w tygodniu przez dziesięć do dwudziestu minut za każdym razem. Jeśli jednak masz wrażliwą skórę, możesz zaplanować sesję codziennie przez 20 minut.
Istnieją różne metody leczenia, w tym urządzenia domowe i zabiegi profesjonalne. Zabiegi domowe są na ogół bezpieczne, ale urządzenia domowe nie są tak silne jak urządzenia profesjonalne. Ważne jest również, aby wybrać dostawcę z referencjami i sprawdzonym doświadczeniem w wykonywaniu terapii czerwonym światłem. Ponadto, należy zrobić dokładne badania przed próbą terapii czerwonym światłem. Warto zauważyć, że istnieje niewiele dowodów na skuteczność terapii światłem czerwonym dla utraty wagi. Większość badań skupia się jednak na zmniejszeniu obwodu masy ciała. Jednak niektóre małe badania wykazały, że terapia czerwonym światłem może obkurczać komórki tłuszczowe. Badania te mogą być jednak stronnicze, dlatego przed rozpoczęciem sesji terapeutycznej najlepiej skonsultować się z lekarzem.
Terapia czerwonym światłem może być skuteczna, ale na efekty trzeba poczekać. W przypadku wielu osób może upłynąć nawet sześć miesięcy, zanim zauważą one pozytywny wpływ. Niektóre osoby mogą doświadczyć rezultatów już po czterech tygodniach. Ważne jest, aby poświęcić odpowiednią ilość czasu, aby uzyskać jak najwięcej z terapii czerwonym światłem i być cierpliwym.
LED
Terapia czerwonym światłem ma kilka korzyści, w tym zmniejszenie zaczerwienienia i poprawę produkcji kolagenu. W zależności od urządzenia, sesje mogą trwać od pięciu do 30 minut. W przeciwieństwie do wielu innych zabiegów, terapia światłem czerwonym jest wygodna i szybko przynosi ulgę. W przeciwieństwie do zastrzyków z kortyzolu i terapii fizycznej, które często wymagają bolesnych ćwiczeń, fotobiomodulacja jest bezbolesna i zapewnia natychmiastowe rezultaty.
Należy pamiętać, że organizm każdej osoby będzie inaczej reagował na określone zabiegi. Jednak konsekwentne stosowanie terapii światłem LED może przynieść zauważalne rezultaty w ciągu czterech do sześciu tygodni. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy stosować światło na gołą skórę i unikać noszenia ubrań. Światło należy przykładać do chorego stawu pod kątem około ośmiu centymetrów.
Czerwone/nearne promienie podczerwone stosowane przez Joovv muszą przenikać przez skórę, tkanki i kości. Należy odsłonić dotknięty chorobą obszar na co najmniej sześć cali, jednocześnie upewniając się, że pacjent siedzi lub stoi w odległości od sześciu do 12 cali od urządzenia.
Zazwyczaj pacjenci mogą zobaczyć rezultaty w ciągu tygodnia. Zabieg można stosować trzy do pięciu razy w tygodniu przez 10 do 20 minut. Ważne jest jednak, aby unikać dłuższych sesji, ponieważ mogą one zwiększyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.
Inne długości fal
Terapia światłem czerwonym to nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje światło o różnych długościach fali do leczenia różnego rodzaju problemów skórnych. Jest bezpieczna i ma wiele ciekawych zastosowań. Może być dostarczana za pomocą diod LED, lamp cieplnych, laserów i żarówek. Chociaż najbardziej powszechne długości fal to 630 nm i 660 nm, dostępne są również inne długości fal. Te długości fal mają niższe szczyty absorpcji, które są przydatne w leczeniu chorób skóry.
Obecnie najskuteczniejsze zabiegi terapii światłem czerwonym wykorzystują długości fal w zakresie średnich-600 nanometrów. Te długości fal zostały szeroko przebadane i są ogólnie bezpieczne dla zdrowia człowieka. Chociaż światło czerwone jest łatwo absorbowane przez tkankę skórną, jest ono również w stanie przeniknąć do głębszych tkanek. Badania wykazały, że ta długość fali wspomaga regenerację i stan zapalny.
Badania wykazały, że światło czerwone ma korzystny wpływ na komórki skóry. Przenika powierzchownie, a 80% długości fali jest absorbowane w obrębie pierwszych dwóch centymetrów skóry. Stymuluje również aktywność fibroblastów i aktywność mitochondrialną. Dzięki temu zwiększa obrót komórkowy, poprawia powierzchowne krążenie i emituje cząsteczki przeciwzapalne.
Terapia światłem o bliskiej podczerwieni jest odmianą terapii światłem czerwonym, w której wykorzystuje się fale o długości zbliżonej do światła czerwonego. Fale te nazywane są bliską podczerwienią i mieszczą się w przedziale od 700 do 1200 nm. Te długości fal są mocniejsze i penetrują głębsze tkanki, stymulując gojenie i łagodząc ból.
Czas trwania
Terapia światłem czerwonym jest doskonałą opcją leczenia łagodnego lub umiarkowanego trądziku. Działa poprzez ponowne pobudzenie komórek skóry i stymulację produkcji kolagenu. Minimalizuje również blizny i rozstępy. Według dużego przeglądu badań, terapia światłem czerwonym poprawia proces gojenia i minimalizuje blizny. Czas trwania leczenia różni się w zależności od stopnia zaawansowania blizn.
Idealnie, terapia światłem czerwonym powinna być stosowana na dotkniętym obszarze trzy do pięciu razy w tygodniu przez 10 do 20 minut za każdym razem. Czas trwania różni się w zależności od nasilenia objawów i wrażliwości skóry pacjenta. Niektórzy dermatolodzy zalecają terapię światłem czerwonym dla osób o wyjątkowo wrażliwej skórze. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga przestojów, ale korzyści budują się z czasem.
Chociaż nie są znane negatywne skutki uboczne terapii światłem czerwonym, niektórzy pacjenci mogą odczuwać zaczerwienienie, napięcie lub swędzenie po sesji. W takim przypadku można skrócić czas lub oddalić się od urządzenia. Ostatecznie lekarz może określić właściwy przebieg leczenia w oparciu o stan zdrowia i pożądany rezultat.
Ostatecznie, terapia światłem czerwonym może pomóc pacjentom z ostrym i przewlekłym bólem pleców. Jest ona bezpieczna i okazała się skuteczna w leczeniu różnych schorzeń. W kontrolowanym badaniu stwierdzono, że zmniejsza ona ból pleców po sześciu tygodniach leczenia. Może być stosowany w domu lub w placówce medycznej i wymaga zaledwie kilku minut dziennie.
Efekty uboczne
Pomimo korzyści, istnieją pewne obawy dotyczące skutków ubocznych terapii światłem czerwonym. Terapia czerwonym światłem jest zazwyczaj stosowana przez lekarza, ale niektóre salony i gabinety stomatologiczne oferują również zabiegi z wykorzystaniem czerwonych świateł. Alternatywnie, ludzie mogą kupić własne urządzenie do terapii czerwonym światłem i używać go w domu. Jednak używanie takiego urządzenia w domu może powodować urazy, dlatego lepiej porozmawiać z lekarzem przed jego użyciem.
Przy prawidłowym stosowaniu, terapia czerwonym światłem jest bezpieczną terapią dla większości ludzi. Jednak osoby o wyjątkowo wrażliwej skórze mogą doświadczyć tymczasowego ściągnięcia lub zaczerwienienia. Objaw ten powinien minąć w ciągu kilku godzin. Niektóre leki mogą również zwiększać fotowrażliwość. Jeśli korzystasz z terapii światłem czerwonym po raz pierwszy, ważne jest, aby przestrzegać wskazówek producenta i skonsultować się z lekarzem.
Nie należy jednak stosować terapii światłem czerwonym przez długi czas. Większość przewlekłych chorób skóry wymaga od jednego do czterech miesięcy konsekwentnego leczenia. Jeśli stosujesz terapię czerwonym światłem w celu leczenia bólu stawów, upewnij się, że skonsultowałeś się z lekarzem. Istnieje kilka korzyści ze stosowania terapii czerwonym światłem, ale wiele osób zastanawia się, czy może ona powodować jakieś skutki uboczne. Jeśli jesteś ciekawy, oto jak to działa: Urządzenia LED tworzą tarcie i ciepło pod powierzchnią skóry. To ciepło i tarcie pomaga komórkom skóry funkcjonować bardziej efektywnie. Ponadto, terapia czerwonym światłem pomaga skórze naprawić uszkodzenia poprzez stymulację komórek macierzystych i mitochondriów.
Terapia światłem czerwonym jest również skuteczna w leczeniu powysiłkowego bólu mięśni. Poprawia krążenie i pomaga mięśniom szybciej się zregenerować. Skutkuje to mniejszym bólem mięśni, mniejszą bolesnością mięśni i mniejszymi ograniczeniami w zakresie ruchu.
Podobne tematy