Czy stosowanie kremu na cellulit pomaga zredukować cellulit?

Czy stosowanie kremu na cellulit pomaga zredukować cellulit?

Pytanie czy używanie kremu na cellulit pomaga zredukować cellulit pozostaje otwarte. Dowody naukowe są mieszane, a wyniki mieszane. Niektórzy ludzie zauważają zmniejszenie cellulitu przy stosowaniu kremów miejscowych, ale produkty te nie są długoterminowym rozwiązaniem.

Brak dowodów naukowych

Pomimo powszechnego stosowania kremów antycellulitowych, nie istnieje żaden dowód naukowy potwierdzający, że redukują one cellulit. Według Lisy M. Donofrio, adiunkta dermatologii w Yale University School of Medicine i Tulane University School of Medicine, skuteczność kremów redukujących cellulit jest nieudowodniona, ponieważ nie ma standaryzowanego sposobu pomiaru cellulitu.

Pojawienie się cellulitu jest zwykle spowodowane obwisłą skórą lub tłuszczem, który nie został zastąpiony. Zła dieta i brak ruchu również mogą przyczynić się do powstania cellulitu. Ponadto brak przepływu krwi może być niebezpieczny dla osób z chorobami układu krążenia lub serca. Jeśli chcesz zmniejszyć widoczność cellulitu, skonsultuj się z dermatologiem, aby wykluczyć inne potencjalne problemy zdrowotne, które mogą wpływać na sposób krążenia krwi w Twoim organizmie.

Do walki z cellulitem od lat stosuje się specjalistyczną technikę masażu. Technika ta polega na wykorzystaniu ssania próżniowego i małego wałka do “ugniatania” skóry. Uważa się, że zabieg ten zmniejsza widoczność cellulitu i redukuje dołeczki w skórze. Techniki te powodują niewielkie stany zapalne w obszarze poddawanym zabiegowi. Chociaż efekty terapii masażem mogą zmniejszyć cellulit, są one zazwyczaj tymczasowe.

Chociaż cellulit nie ma naukowych dowodów na jego przyczynę, należy zauważyć, że kremy mogą poprawić zdrowie skóry i zmniejszyć wygląd cellulitu. Jednak żaden krem nie może zagwarantować trwałego wyleczenia i ważne jest, aby być realistą co do skuteczności każdego leczenia. Oprócz kremów miejscowych, zabiegi redukujące cellulit, takie jak liposukcja laserowa, nie są skuteczne, jeśli nie zmniejszają widoczności cellulitu.

Nie działa na wszystkich

Kremy redukujące cellulit nie są rozwiązaniem uniwersalnym. Musisz lepiej dbać o swoje ciało, co zmniejszy ryzyko powstawania cellulitu. Możesz również spróbować pić dużo wody. To może pomóc utrzymać skórę nawilżoną i wypłukać toksyczne związki, które powodują cellulit. Powinieneś dążyć do wypicia ośmiu do dziesięciu szklanek wody każdego dnia. Dobrze nawodniona skóra jest jędrniejsza i gładsza, a także wydaje się mniej grudkowata i pomarszczona.

Jeden z najpopularniejszych kremów redukujących cellulit jest zrobiony z kofeiny, która po spożyciu ma właściwości odwadniające. Po nałożeniu na skórę może obkurczyć komórki tłuszczowe i zmniejszyć dołeczki. Reduktory cellulitu na bazie kofeiny często zajmują kilka tygodni, aby pokazać wyniki. Zawierają one również witaminę A, która pomaga zwiększyć produkcję kolagenu i zapobiega przepychaniu się komórek tłuszczowych przez tkankę łączną.

Kremy na bazie kofeiny mogą działać poprzez pobudzenie krążenia do danego obszaru. Kofeina może również działać jako środek moczopędny, usuwając nadmiar wilgoci ze skóry. Kremy z kofeiną mogą mieć tymczasowy efekt ujędrniający. Kremy zawierające retinol to kolejna opcja. Zawierają one pochodną witaminy A znaną jako tretinoina. Trudno jednak określić, czy krem zawiera wystarczającą ilość tej substancji, aby skutecznie zmniejszyć cellulit.

Stosowanie kremów na cellulit może sprawić, że cellulit będzie mniej widoczny i może być całkiem niedrogi. Należy jednak pamiętać, że żaden krem na cellulit nie jest rozwiązaniem trwałym. Wchłanianie składników przez skórę trwa osiem tygodni, a rezultaty mogą być różne.

Nie działa na wszystkie produkty

Kremy i balsamy na cellulit twierdzą, że zmniejszają widoczność cellulitu i mogą nawet pomóc w zmniejszeniu obwodu ud. Kofeina zawarta w tych produktach pomaga odwodnić komórki tłuszczowe, co może pomóc zmniejszyć rozmiar dołeczków. Jednak te kremy i balsamy zajmują kilka tygodni, aby zobaczyć wyniki. Innym skutecznym składnikiem kremów i balsamów na cellulit jest retinol, który zagęszcza naskórek i poprawia teksturę skóry.

Cellulit jest spowodowany brakiem równowagi kwasów tłuszczowych w Twoim organizmie, co może przyczynić się do pojawienia się cellulitu. Dieta bogata w kwasy tłuszczowe omega-3 i inne witaminy rozpuszczalne w tłuszczach może również zmniejszyć wygląd cellulitu. Te niezbędne składniki odżywcze są ważne dla skóry i innych funkcji organizmu.

Chociaż kuszące jest wydawanie pieniędzy na zabiegi i procedury, zabiegi te nie działają dla każdego. Po pierwsze, koszt tych zabiegów nie jest pokrywany przez większość polis ubezpieczeniowych. Po drugie, trzeba będzie trzymać się korzystania z tych produktów konsekwentnie przez długi okres czasu. Ostatecznie, najlepszą opcją jest kochać swoje ciało i traktować je dobrze.

Wreszcie, kremy miejscowe nie są najlepszą opcją dla cellulitu. Wiele z nich jest nieskutecznych, ponieważ nie zawierają wystarczającej ilości składników aktywnych, aby wywołać jakikolwiek efekt. Choć często są one tworzone przez te same osoby, które projektują inne produkty, ich składniki niekoniecznie są przeznaczone do walki z cellulitem. Na przykład, kremy do skóry nie mogą przebudować Twojej skóry, aby uczynić ją bardziej elastyczną, co nie pomoże Ci pozbyć się cellulitu.

Jednym z najlepszych produktów do redukcji cellulitu jest retinol, czyli pochodna witaminy A. Składnik ten pomaga skórze produkować kolagen, dzięki czemu staje się ona jędrniejsza i gładsza. Składnik ten znajduje się również w niektórych kremach stosowanych miejscowo, które twierdzą, że działają na cellulit.

Nie działa na Aveeno

Cellulit ma wiele przyczyn i chociaż dokładna przyczyna nie jest znana, badania wykazały, że toksyny w naszym środowisku nie są winne. Ponadto, nie istnieje standardowy sposób pomiaru cellulitu. Badania wykazały również, że toksyny nie mają wpływu na strukturę skóry i nie ma żadnych dowodów na to, że toksyny blokują rozkład tłuszczu.

Zabieg endermologii jest nieinwazyjną metodą, która może tymczasowo poprawić cellulit. Zabiegi te nie są trwałym rozwiązaniem dla cellulitu i wymagają od jednej do dziesięciu sesji. Są również drogie i czasochłonne. Aby rezultaty były trwałe, należy kontynuować leczenie. Cellulit pojawia się ponownie w ciągu miesiąca od zaprzestania kuracji.

Aveeno Positively Ageless Anti-Aging Firming Lotion to nietłusta formuła, która ma na celu ujędrnienie kieszonek cellulitowych. Zawiera silne składniki, w tym kompleks grzybów i białka pszenicy. Krem ma także poprawiać jędrność.

Przy porównywaniu różnych kremów na cellulit ważne jest porównanie składników aktywnych. Dobry krem na cellulit powinien zawierać dwa razy większe stężenie składników aktywnych. Taki produkt przeznaczony jest na większe obszary, takie jak uda i tyłek. Krem musi również zawierać składniki przeznaczone specjalnie dla grubszej skóry ciała.

Najlepszy krem na cellulit powinien być sparowany ze zdrową dietą i regularnymi ćwiczeniami. Zrównoważona dieta zawiera zielone warzywa, które są naturalnymi detoksykatorami i diuretykami. Soki są dobrym sposobem na uzyskanie odpowiedniej ilości kalorii bez wywoływania uczucia lekkości lub głodu. Oczyści również organizm i zapobiegnie zachciankom na niezdrowe jedzenie.

Nie działa na InstaNatural Crepe Skin Firming Cream

InstaNatural Crepe Skin Firmeing Cream to krem ujędrniający skórę, który twierdzi, że usuwa cellulit, linie i zmarszczki. Jest to naturalny produkt, który ma wiele naturalnych składników, które pomagają skórze odzyskać młody wygląd. Jednak niektórzy konsumenci stwierdzili, że nie działa tak dobrze, jak się spodziewali. Na szczęście istnieje 120-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, jeśli nie jesteś zadowolony. Podczas gdy ten produkt jest przeznaczony dla osób z cellulitem, młodsze osoby mogą również skorzystać z używania go do ujędrniania i napinania skóry. Krem jest również bogaty, więc może pomóc w zapobieganiu cellulitowi, jak również innym oznakom starzenia.

Jego podstawowym składnikiem jest kolagen. Kolagen jest niezbędny, aby komórki skóry mogły się napinać i stawać bardziej jędrne. Podczas gdy wiele kremów do skóry nie reklamuje kolagenu jako swojego podstawowego składnika, ten krem to robi. Zawiera on zarówno kwas hialuronowy, jak i masło shea, które pomagają zwalczać oznaki starzenia i dostarczają skórze wilgoci.

Niektórzy ludzie wierzą, że retinol zawarty w produktach do miejscowej pielęgnacji skóry może wyeliminować cellulit. Jednak Rahman wyjaśnia, że kremy miejscowe nie mogą rozwiązać tych problemów, ponieważ nie rozbijają włóknistych pasm tkanki łącznej i nie przebudowują górnej warstwy skóry.

InstaNatural Crepe Skin Firmer twierdzi, że pomaga w walce z cellulitem. Ma wiele korzyści, w tym składniki przeciwstarzeniowe i zieloną herbatę. Produkt ma przyjemny zapach i ma kilka różnych korzyści przeciwstarzeniowych. Wyniki będą widoczne w ciągu kilku tygodni używania go.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
jak zredukować cellulit
Czytaj Dalej

Jak zredukować cellulit?

Cellulit to rodzaj skórki pomarańczowej, która tworzy się na udach, pośladkach i brzuchu. Występuje najczęściej u kobiet i…
Jak leczyć przebarwienia skóry u dzieci
Czytaj Dalej

Jak leczyć przebarwienia skóry u dzieci

Przebarwienia skóry u dzieci występują w wielu różnych formach i mogą być spowodowane przez różne czynniki. Może być…